vlasta logo vlasta logo

Twin Towers

Relevant links

Dosahují výšky 452m jsou Petronas Twin Towers nejvyššími budovami na světě. Věže byly dostaveny r. 1996 po dvou letech stavebních prací. Věže mají představovat malajský pokrok. Půdorys stavby vychází z islámského geometrického symbolismu jenž představuje princip "jednotnost v harmonii, stabilitě a racionality". Prostor mezi věžemi je přehrazen můstkem v 44. patře jenž věže spojuje ve výšce 58.4 metry. Tento most vedle účelů bezpečnostních a umožnění snadnějšího pohybu mezi věžemi, symbolizuje cestu do budoucnosti. To těchto prostor je vstup zdarma. Jediný problém je, že musíte přijít brzo ráno kdy si vystojíte frontu a dostanete "vstupenku" s udaným časem návštěvy. Počet návštěvníků je limitovaný. Před samotným vstupem do výtahu si lze prohlédnout malinkou expozici o historii dvojčat.

Každá z věží je vybavena 29 dvoukomorovými výtahy, 6 služebními výtahy a 4 exekutivními výtahy. Posledně jmenované dokáží obloužit jakékoliv patro od podzemních garáží k nejvyššímu devadesátému patru v devadesáti sekundách. Rychlost výtahů dosahuje až 6m/s. V podzemí pětipatrové garáži je kapacita pro 5 400 aut.

Ve spodní části se nachází šestipodlažní obchodní centrum s více jak 270 specializovanými obchody, restauracemi, kinem, koncertním sálem s kapacitou 865 diváků...

Fascinující je pohled z pod věží v noci. Opravdu jsem si připadal jak v jiném světě. KLCC park s bazénem jen vybízí k odpočinku.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top