vlasta logo vlasta logo

Italy - Info

Relevant links

Kempování v Dolomitech - navštívil jsem tři kempy. Zdaleka nejhezčí byl Camp Malga Ciapela Marmolada poblíž Marmolady. V roce 2004 stála jedna noc €(6,20+4,80)/(osoba+stan). Dále jsem spal v Rocchetta u města Cortina a Alla Baita poblíž jezera Misurina. Ve všech třech kempech byli velice ochotní lidé. Camping in dolomite
Lze také stanovat "nadivoko". Takto jsem přečkal většinu nocí a nebyl s tím sebemenší problém. Výborné mapy v měřítku 1:25 000 jsou od firmy Tabacco. Jedna stoji cca €6.

Ubytování a kempy - italská federace ubytoven AIG - provozuje spousty ubytoven pro mládež, seznam lze obdržet v mnoha ubytovnách. Ve Florencii lze přespat celkem 7 nocí ve Free Area. Jedná se o oplocený pozemek na okraji města. Je zde sociální zařízení, sprchy a možnost ručně si vyprat. Spí se v provizorních přístřešcích skládajících se ze střechy a podlahy. Není zde úschovna zavazadel, někteří nechávali bágly u vchodu do objektu, ale nikdo za ně neručí. Adresa je: Villa Favard, Vie Rocca Tedalda. Od vlakového nádraží sem jezdil autobus č. 14A.

Turistické informace - jsou označené EPT či Azienda Autonoma di Turismo

Stopování - není tak snadné jako v severněji položených zemích, ale také se tak dá cestovat. Slyšel jsem, že jižně od Říma je to horší. Někteří řidiči jsou opravdu ochotní a některá auta jsou opravdu prostorná. Hned dvakrát po sobě nás pobral čtyři i s těma našema velkýma báglama.

Jídlo - prosté, vydatné a nenákladné jídlo se dá pořídit v prodejnách alimentari.
Nevím, zda je situace stále stejná, ale v roce 1993 jsme každý den minimálně jednou v Itálii potkali Čechy - stopaře.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top