vlasta logo vlasta logo

Video - Thailand

Relevant links

Video spustíte kliknutím na obrázek či odkaz

Wanhaetianpunsa

Festival Wanhaetianpunsa - The Buddist Lent - svátek, při kterém lidé obětují Panu Buddhovi a nabízejí svíčky, které se používají v klášterech. Po setmění se přibližně v 18:00 započal průvod městem. Ceremonie trvaly několik hodin. Na hlavní křižovatce ve městě se postupně předváděly jednotlivé taneční skupiny, školy,... Projížděli ozdobené vozy. Průvod postupně došel k jezírku, kde se konal noční trh při svíčkách. Zde probíhali soutěže, a další zábava až do půlnočního ohňostroje. Video z . Oslavy tohoto svátkau jsem spatřil v Mae Hong Son.

Chiang Mai

- hudební představení na nočním trhu

Paduang

Ženy nosí kolem krku navinuté mosazné kruhy. Začínají kolem šesti let a postupně, jak rostou se jim přidávají další kruhy. Jejich váha posunuje klíční kost níže a to budí dojem delšího krku. Bohužel krční svaly ochabují a ženy později nejsou schopné bez pomoci kruhy sundat, protože by jim hrozilo zlomení vazu. U dospělé ženy váha kruhů dosahuje obvykle pěti kilo.

Umění

Poblíž města Chiang Mai můžete navštívit ulici San Khampaeng, kde se soustředí produkce thaiského hedvábí, slunečníky, šperky, dřevořezba,...

Loy Krathong

Svátek světel. Nejčarovnější festival, který můžete v Thajsku spatřit. Na jakékoliv vodní toky se vypouští ozdobené košíčky s květinami a svíčkami.

Léčení přímo na ulici


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2005 | Recommend Top