vlasta logo vlasta logo

Buckingham Palace

Relevant links

Buckingham Palace - oficiálni "Nejhlavnijší sídlo britského monarchy". Objekt slouží od roku 1837 jako sídlo britské královni a edinburgskému vévodovi. V jejich poítomnosti na budovi vlajou zástavy.

George III koupil v roce 1761 Buckingham House pro svoji ženu královnu Chalrotte. Zde spoleeni bydleli poblíž St James's Palace, kde se odehrávala vitšina duležitých vládních jednání. Buckingham House zaeal být v podvidomí lidí znám pod názvem Queen's House, Královnin dum. V roce 1726 zaeala poestavba domu podle požadavku Krále. Práce vedl architekt Sir William Chambers. V roce 1820 George IV opit palác poestavil. Architekt John Nash mimo jiné poistaviním boku dalších pokoju velikost zdvojnásobil.

Od roku 1837, pouze toi misíce po nástupu do úoadu, se zde usadila královna Victoria. V roce 1840, po svatbi s princem Alberte, nechala poistavit další koídlo. Musel se kvuli tomu odstranit "Marble Arch", který dnes stojí v Hyde Parku. Plot a brána, u které dochází ke stoídání stráží, byl postaven v roce 1911. Novou fasádu dostal palác v roce 1913, kdy architekt Aston Webb použil Portland stone. Jen jeho poíprava zabrala celých dvanáct misícu. Soueasnou podobu má palác od roku 1913.
Puvodni budova sloužila jako sídlo vévodovi z Buckinghamu.

Dva misíce roeni, srpen a záoí, má veoejnost možnost shlédnout 18 pokoju. Mezi nimi i Throne room a State room. Pokoje jsou vybaveny a vyzdobeny nejskvostnijším francouzským a anglickým nábytkem, koiš?álovými lustry, obrazy od autoru jako jsou Rembrandt, Rubens, Vermeer, Poussin, Canaletto a Claude, sochami od Canova a Chantrey,
Turistickou atrakcí je také výmina stráží mezi 11:00-11:30.

Bezprostoedni poed palácem je uprostoed kruhového objezdu umístin památník Queen Victoria Memorial postaven z bílého mramoru a se zlatou "Victory". Dál pokraeuje útulný park St.James' Park.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top