vlasta logo vlasta logo

Lake District

Relevant links

Národní park Lake District , ležící v anglickém severozápadním hrabství Cumbria, je mnoha lidmi považován za nejkrásnější část Anglie. Jedná ze o oblast mnoha jezer a ples, která se vyskytují mezi polo holými oblými kopci. Toto území o rozloze 2 292 km2, bylo prohlášeno za národní park v roce 1951. Často tu prší a proto je nutný vhodný nepromokavý oblek a vhodné boty.

Je to oblast s největší hustotou ubytoven pro mládež na světě, přesto v létě bývá často obsazeno. Park ročně navštíví na 22 milionů návštěvníků, z toho asi 12 milionů zde přenocuje. Ceny v B&B se pohybují okolo £13. Horská kola se dala půjčit za £12 na den. Park nabízí více jak 2 000 km pěších stezek. V součanststi 46% rozlohy parku je otevřeno veřejnosti. Svéráz místní krajiny doplňují domky postavené ze zde se vyskytující horniny. Je zde bezpočet dolů, několik i aktivních.

Tato oblast je velkou inspirací pro malíře a básníky. Obrazy zdejší krajiny je možné spatřit v mnoha galériích po celé Británii. Mezi spoustou turistů se zde volně pohybují všude přítomné ovce. Na hřebenech kopců jsou často močály.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top