vlasta logo vlasta logo

Exmoor

Relevant links

The smallest national park in England is situated in northern coast of southwestern part of England. It was hunter chase for Norman's Kings. There are also one of the biggest cliffs. Actual information you can get in free annual magazine Exmooor Visitor. It is the same like in Dartmoor, even here it is able get information about some paths in free publication "Public Transport Guide" These two parks are connected together by "TWO MOORS WAY" paths.

Tento nejmenší (693 km2) park v Anglii leží na severním pobřeží jihozápadního cípu Anglie v hrabstvích Devon a Somerset. Původní lesy zde lidé začali kácet již před více jak 6 000 lety. Na uvolněné půdě farmařili a poté, co se zem vyčerpala zde vznikly mokřiny. Skrze močály a vřesoviště teče na 500 km potoků a říček převážně vtékajících do Bristol Channel. V některých z nich končí svoji životní pouť lososi. Později lovecký revír normanských králů skrývá jedny z nejvyšších útesů na území Anglie. Útesy dosahují výšky 250 metrů, pobřežní kopce 433 metry. Tyto strmé útesy poskytují nádherné scenérie.

V až 400 let starých dubových a jasanových lesích se stále volně prohánějí stáda jelenů. Každých 15 mil lze podél pobřeží navštívit několik set let staré vesničky. Stavení pocházejí z cca 17. století. Během 2. světové války oblast sloužila k cvičení leteckých náletů. Dnes na území parku žije přibližně 10 500 lidí.

Aktuální informace lze získat v ročním bezplatném výtisku Exmooor Visitor. Stejně, jako v parku Dartmoor, i zde lze najít několik plánků turistických stezek v bezplatné publikaci "Public Transport Guide". Tyto dva parky jsou také společně propojeny turistickou trasou "TWO MOORS WAY". Kempovat se dá bezplatně podél pobřeží, je vhodné požádat majitele o povolení.

V městečku Dunster je k vidění mimo zámku také funkční vodní mlýn.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top