vlasta logo vlasta logo

Arundel

Relevant links

Arundel is just two hours by train from London. This small town is prouded of its great castle that was home for duke from Norfolk. The Castle was established at 11. century by Roger de Montgomery. During Civil War at 1643 was destroyed and at 18. and 19. centuries was reconstructed. A collection of guns and art is inside.

Arundel je od Londýna vzdálen dvě hodiny vlakem a nachází se v oblasti West Sussex. Na konci 11. století zde Roger de Montgomery, hrabě z městečka Arundel, postavil hrad jenž nyní vyčnívá na umělém, od příkopu 30 metrů vysokém, nad tímto malým městečkem a tvoří jeho hlavní dominantu. V roce 1070 byl postaven strážní domek. Hrad byl domovem vévodů z Norfolku. Lze říct, že od roku 1138 až do dnešního dne se zde vláda dědí po ženské straně. Během občanské války v r. 1643 byl hodně poškozen a v 18. a 19. století prošel velkými úpravami.

Kaple Fitzalan, postavena v roce 1380, je stále užívána jako hrobka pro vévody z Norfolku. Klidnou atmosféru navozuje procházka v zahradách postavených v polovině 19, století. Dnes zde vedle běžných jabloní zde rostou i některé řídce viděné stromy a keře.

V roce 2003 stála vstupenka pro dospělého £9. Chcete-li navštívit pouze zahradu, stál lístek £3,5.


TOPlist
Author | Site Map | ©1996-2018 & disclaimer | info@vlasta.org | Timestamp: November 2002 | Recommend Top